Absolvent Michal

Michal študoval v odbore hotelová akadémia na SOŠ obchodu a služieb v Prievidzi. Vedomosti a zručnosti získané na strednej škole počas teoretického i praktického vyučovania využil naplno a v súčasnosti pracuje v zahraničí a cestuje po celom svete.

"Ahojte, moje meno je Michal a som absolventom Kaliny odboru hotelová akadémia. Tento odbor som si vybral pretože ma od malička zaujímala gastronómia a cestovanie. Na Kaline som mal tú možnosť študovať cudzie jazyky, ekonomiku, hotelový manažment a zúčastnil som sa rôznych zahraničných praxí. Ako druhák som vycestoval do Slovinska, ako tretiak do Talianska.

Počas štúdia som sa venoval rôznym barmanským a baristickým súťažiam, pracoval som v kubánskom bare. Ale štúdium na Kaline je hlavne o zážitkoch, stále sa tam niečo deje. Hlavne rôzne prezentácie žiakov z rôznych odborov, rôzne stáže a prednášky.

Po ukončení štúdia som sa odsťahoval zo Slovenska a mal som tú možnosť žiť v mestách ako sú Barcelona, Miláno a Paríž. Momentálne žijem v Dubaji, pracujem pre najlepšiu leteckú spoločnosť na svete. Precestoval som už viac ako 54 krajín.

Takže, ak sa zaujímate o štúdium na Kaline prajem veľa úspechov. Užite si to!"