Málaga 2022

<<späť na Erasmus+  |  11.10.2022
Vďaka projektu Erasmus+ sa naši žiaci odborov kuchár, hotelová akadémia a kaderník-vizážista zúčastnili mesačnej stáže v Španielsku.

V období od 2. septembra 2022 do 1. októbra 2022 sme opätovne vycestovali za vedomosťami a zručnosťami do slnečnej Málagy. Naši žiaci tu zbierajú množstvo nových vedomostí a zručností nielen v oblasti obsluhy a prípravy jedál, ale aj v oblasti kaderníckych služieb. Počas stáže majú možnosť pracovať v prvotriednych reštauráciách v centre Málagy, kde si dennodenne rozširujú svoj profesionálny obzor najmä o prípravu a servis jedál z rýb a morských plodov. Kaderníčky majú zas možnosť pracovať v salóne zameranom na vlasovú kozmetiku na vodnej báze a rukami im každodenne prechádzajú husté španielske vlasy, o ktorých mnohí z nás môžu len snívať. Neodmysliteĺnou zložkou ich stáže je aj komunikácia v španielskom a anglickom jazyku.

Počas stáže majú naplánovaný bohatý kultúrny program, z ktorého už stihli absolvovať kurz varenia paelli, prehliadku mesta Málaga ako aj návštevu Gibraltáru. Pred sebou majú ešte kurz prípravy sushi či návštevu historickej Seville.