Erasmus+

Švédsko 2023  

Tri týždne na prelome októbra a novembra strávila šestica študentov našej školy a jeden pedagogický zamestnanec vo švédskom Malmö na študijno-pracovnej stáži v rámci projektu Erasmus+.

Job shadowing v Malmö  

Vedenie našej školy - Mgr. Jana Pernišová a Ing. Jana Sudrová - vycestovali 22. 10. 2023 na jobshadowing do švédskeho "mestečka" Malmö. Počas uplynulých dní mali bohatý program, počas ktorého navštívili Borgarskolan-najväčšiu školu v Malmö.

Málaga 2023 - paella  

Naši hoteláci a kuchári už varia tradičnú paellu v Málage v Španielsku

Kurz LATTÉ ART  

V termíne 28.06. - 29.06.2023 sa naša kolegyňa Mgr. Anna Králiková zúčastnila dvojdňového kurzu Latté Art v Českej republike. Kurz bol vedený uznávaným talianskym baristom Robertom Trevisanom.

Lipsko 2023  

Študenti hotelovej akadémie z 3.K boli za cieľom zlepšenia zručností, vedomostí v cudzích jazykoch na stáži v Nemecku od 29. januára do 25. februára. Študenti pracovali v hoteloch Markgraf, Arena City a Via City v Lipsku. Video vytvorila a nahovorila: Silvia Kucharová

Málaga 2022  

Vďaka projektu Erasmus+ sa naši žiaci odborov kuchár, hotelová akadémia a kaderník-vizážista zúčastnili mesačnej stáže v Španielsku.

Vzdelávanie, prax i nové priateľstvá  

Reportáž televízie RTV Prievidza o projekte ERASMUS+ na SOŠ obchodu a služieb v Prievidzi

Málaga 2019  

Víťazný príspevok v súťaži organizovanou Erasmus SAAIC "Spoznávame kultúrne dedičstvo hostiteľskej krajiny počas mobility Erasmus+ v zahraničí".

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť  

V mesiaci september sa 28 žiakov našej školy zúčastnilo odbornej stáže v reštauračných zariadeniach v Malage. Jedným z ich výstupov bolo natočenie videí, ktorých cieľom bolo názorne prezentovať žiakom a učiteľom našej školy prácu s rybami a morskými plodmi. Videá majú tiež za cieľ slúžiť ako učebná pomôcka pri výučbe odborných gastronomických predmetov a zjednodušiť tak samotný vyučovací proces. Dúfame, že video splní svoj cieľ a zároveň motivuje našich žiakov a učiteľov k účasti na podobných stážach.

Málaga 2016  

03.10.2016