Odborná prax vo Švajčiarsku pre mladých ľudí zo Slovenska – príležitosť pre vzdelávanie, spoznávanie a zárobok

Každý mladý človek túži po poznávaní, mnohí sa chcú naučiť niečo nové, najmä v novom prostredí, najlepšie v kolektíve seberovných priateľov, a v neposlednom rade si zarobiť prostriedky na svoje ďalšie sebazdokonaľovanie, zábavu a cestovanie. A to je práve príležitosť vo Švajčiarsku prostredníctvom odbornej praxe v zariadeniach cestovného ruchu – hoteloch, penziónoch a reštauráciách.

Prax je určená pre mladých ľudí vo veku od 18 do 26 rokov, ktorí ovládajú bežnú hovorovú nemčinu a majú chuť a odvahu byť 4 mesiace mimo domova, pracovať v kolektíve ľudí, ktorí hovoria inou rečou a byť ochotní poskytovať služby domácim a zahraničným návštevníkom vo Švajčiarsku.

Podmienkou účasti na praxi je absolvovanie výberového konania na letnú sezónu 2020 vo Zvolene na Strednej odbornej škole hotelových služieb a obchodu dňa 11 februára 2020.

Čo im za to ponúka odborná prax? Dva týždne intenzívneho školenia v oblasti obsluhy, sommelierstva, ochutnávok vína, syrov a iných dobrôt švajčiarskej kuchyne v školskom hoteli v Luzerne, jednodňovú exkurziu do niektorého z kantónov vo Švajčiarsku. A to všetko v spoločnosti mladých ľudí z viacerých európskych krajín a Juhoafrickej republiky. Po dvoch týždňoch absolventov kurzu zavezie švajčiarsky partner do jednotlivých zariadení cestovného ruchu v kantóne Graubünden, kde sa zapoja do práce v obsluhe, alebo do práce v kuchyni.

Odborná prax v letnej sezóne 2020 trvá od 7. júna do 6. októbra 2020 a umožňuje účastníkom vo voľnom čase venovať sa horskej turistike, spoznávaniu horských stredísk cestovného ruchu i jednotlivých miest v kantóne, alebo vo Švajčiarsku. Za kvalitnú prácu samozrejme patrí aj patričná odmena. Tá sa pohybuje od 768 CHF za mesiac v čistom (v roku 2020), okrem toho majú nárok na príplatky za prípadnú prácu nadčas a sprepitné. Okrem toho každý absolvent odbornej praxe obdrží po jej skončení hodnotenie a vysvedčenie, ktoré mu pomôže hľadať si prácu doma i v zahraničí.

Pokiaľ sa záujemca rozhodne pre odbornú prax vo Švajčiarsku, odporúčame navštíviť web. stránku združenia – www.swiss-slovaktourism.sk, kde sú aktuálne informácie o nadchádzajúcej odbornej praxi v letnej sezóne 2020 a kontaktné údaje na združenie.

Tiež je potrebné predbežne sa prihlásiť na e-mailovej adrese: peter.patus1@gmail.com. Stačí uviesť meno, priezvisko a e-mailovú adresu. Budeme Vás obratom kontaktovať. Zašleme Vám podrobné informácie o praxi, prihlášku na prax a pozvánku s potrebnými pokynmi na výberové konanie.

Na stretnutie so záujemcami o odbornú prax vo Švajčiarsku v letnej sezóne 2020 na výberovom konaní 11. februára 2020 vo Zvolene sa teší Peter Patúš - riaditeľ združenia.


Dokumenty na stiahnutie

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Apríl 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30