Mikuláš s primátorom v Domove dôchodcov v Bojniciach

Študenti z I.F a II.F zorganizovali krásne mikulášske prekvapenie, za výdatnej pomoci primátora Bojníc, pána Ladislava Smatanu a všetkých zamestnancov Domova dôchodcov v Bojniciach. 

Naši študenti prišli s myšlienkou, že tento rok by nechceli mikulášske darčeky len dostávať, ale aj dávať, pretože je krásne vidieť radosť na tvárach tých, ktorí od nás dostanú darčeky. Urobili dobrovoľnú zbierku, a po dohode so zamestnancami Domova, dali napiecť v našej cukrárskej výrobe špeciálne diabetické koláčiky pre našich seniorov. Chceme sa týmto poďakovať pani majsterkám Bc. Kratochvílovej a Bc. Lajčiakovej, ktoré so svojimi pomocníkmi napiekli krásne prekvapenia. 
Dnes 6.12.2023  sa študenti I.F a II.F spoločne s Mgr. Kaprálovou a Mgr. Dubinovou, dostavili do Domova dôchodcov, kde nás čakal  usmievavý Mikuláš- pán primátor Smatana, ako aj riaditeľ domova, pán Fodor. 
Po počiatočnej nervozite a váhaní sa už veci rýchlo rozbehli. Veršovačky, vinše, balíčky, sladkosti aj jabĺčka - to všetko sa zmestilo do mikulášskeho koša.  
Pán primátor bol pre našich študentov veľkou oporou. Vypytoval sa seniorov ako sa im darí, a či poslúchali, lebo inak si ich naši  čerti  odnesú do pekla. Rozdával úsmevy, dobré a vľúdne slová, aj mikulášske požehnania. 
Pre našich študentov bolo radosťou a najväčším zadosťučinením vidieť veselé tváre  a rozžiarené oči našich deduškov a babičiek. Videli, že ich úsilie sa vyplatilo. Niektorí seniori nám zarecitovali básničky, iným sme trošku pomohli, počuli sme aj úryvok z básne Marína od Sládkoviča a na záver pán primátor zarecitoval  žalm, a ako  skonštatoval, všetci boli  dobrí, a že našťastie tento rok do pekla veru nikto nepôjde. Naša čerti boli z tejto správy veľmi smutní. 
Keď sme nazreli do mikulášskeho koša, ten bol prázdny. Všetky balíčky sme  rozdali.
 Bol to veru pekný Mikuláš. Veštci sme zrazu cítili, že omnoho dôležitejšie v živote je dávať ako brať, a je vždy krásne urobiť radosť druhému a nielen myslieť sám na seba. A to je asi hlavné posolstvo vianočných sviatkov. 
Prajeme Vám všetkým krásny a požehnaný advent.   

Fotogaléria

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Február 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29