Deň otvorených dverí na Kaline

V stredu boli dvere našej školy otvorené pre širokú verejnosť, ktorú sme vítali v spoločenskej miestnosti s ukážkami prác všetkých našich odborov:
  • žiaci hotelovej akadémie predviedli svoje baristické zručnosti a tiež pripravili ukážku slávnostného stolovania,
  • odbory kaderník, kaderník-vizážista a kozmetik-vizážista predstavili dievčatá módnymi účesom z vrkôčikov, úpravou celkovej vizáže na tému Barbie, mŕtva nevesta a ďalšie,
  • bchodné pracovníčky predávali vianočný sortiment, medovníčky a tiež informovali o možnosti štúdia v duálnom vzdelávaní u zamestnávateľov @deichmann.sk, @dm_slovensko a @nay_sk,
  • duálnu formu štúdia v @nestleczsk predstavili žiaci odboru pracovník v potravinárstve - výroba trvanlivých potravín,
  • časníci predviedli flambovanie a dokončovanie jedál pred hosťom s ochutnávkou pirohov,
  • kuchári pripravili pestrú ochutnávku nátierok,
  • cukrári napiekli pestrofarebné cukrovinky s vianočnou tematikou.
Účastníci stáže zo švédskeho Malmö a španielskej Málagy pre návštevníkov dňa otvorených dverí našej školy pripravili ochutnávku španielskeho churritos s čokoládovou polevou a švédskych pokrmov - mäsových guliek, mletého mäsa zabaleného v kapustnom liste a dezertov v podobe Princess torty a Hallongrottor - čajové pečivo s malinovým džemom. Popri prezentácii a ochutnávky záujemcom porozprávali o ich stáži, o tom, čo sa počas svojho pobytu naučili, ako aj o samotných mestách, v ktorých žili počas stáže. Do prípravy jedál aktívne zapojili žiakov na odbornom výcviku, čím odovzdali svoje vedomosti nielen verejnosti, ale aj spolužiakom.
Všetkým ďakujeme za návštevu a tešíme sa na ďalšie stretnutie v novom roku!

Fotogaléria

Video

Deň otvorených dverí na Kaline

V stredu boli dvere našej školy otvorené pre širokú verejnosť, ktorú sme vítali v spoločenskej miestnosti s ukážkami prác všetkých našich odborov. Prezentovali sme aj projekt Erasmus+.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Február 2024 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29