Absolvent Martin

Mnohým našim absolventom sa vďaka štúdiu na Kaline plnia ich cestovateľské sny. Aj Martin je toho dôkazom. Po štúdiu roky pracoval na výletných lodiach a následne sa usadil vo Švajčiarsku, kde pracuje ako raňajkový supervisor vo štvorhviezdičkovom hoteli.

"Ahojte, volám sa Martin a pred viac ako 20 rokmi som študoval na Kaline.

Vďaka svojim odborným znalostiam, vedomostiam, jazykovej pripravenosti a samozrejme tvrdou prácou sa mi podarilo dosiahnuť rýchleho kariérneho postupu vo viacerých firmách a pozíciách.

Ako 24 ročný som sa stal  jedným z najmladších Hotel Managerov na riečnych výletných lodiach plaviacich sa na Dunaji. Následne som pracoval ako Operation Manager pre jednu loď na Dunaji a jednu na Rýne.

Po niekoľkých rokoch strávených na lodiach som sa rozhodol splniť si svoj sen a nájsť si prácu vo Švajčiarsku. Nebolo to vôbec jednoduché, vzhľadom na prísne pravidlá, ktoré tu platia a vysokú konkurenciu som sa opätovne ocitol na počiatočnej "štartovacej čiare".

Momentálne je tomu už 6 rokov, čo pôsobím vo Švajčiarsku a natáčam toto video z môjho aktuálneho pracoviska v Zürichu z reštaurácie 4-hviezdičkového hotela, kde pôsobím už 1,5 roka.

Na mojej doterajšej ceste pracovným životom som naplno využil odborné vedomosti a znalosti, ktoré som získal  práve študovaním na Kaline. Keď sa poobzriem spät vidím, že štúdium na Kaline bolo jedným z mojich zásadných životných rozhodutí. 

Zo Švajčiarska Váš Martin :-)"