Obvodné kolo vo volejbale 2017

Dňa 24. januára 2017 sa naši žiaci zúčastnili obvodného kola vo volejbale chlapcov. Ich súpermi boli žiaci Gymnázia VBN a OA Prievidza.

V prvom stretnutí proti Prievidzskému Gymnáziu napriek bojovnému výkonu naši chalani neuhrali ani jeden set a po výsledkoch 25:11 a 25:18 prehrali prvé stretnutie. Treba ale pripomenúť, že za Gymnázium nastúpilo 5 aktívnych volejbalistov.

Pred druhým stretnutím boli naši chlapci dostatočne namotivovaní na výhru s OA. Ale priebeh 1. setu o tom vôbec nenasvedčoval a prehrali ho 25:11. Druhý set po zlepšenom výkone vyhrali 25:17 a išlo sa do rozhodujúceho skráteného setu. Po vyrovnanom priebehu naši viedli 11:9 a mali sme ideálnu pozíciu na výhru. Ale nakoniec set prehrali 15:12 a na turnaji skončili na treťom mieste.

Mgr. Švec

V utorok, 24. januára 2017, sa v telocvični GVBN v Prievidzi konalo obvodné kolo stredných škôl vo volejbale dievčat, na ktorom nemohla chýbať ani SOŠ obchodu a služieb J. Kalinčiaka 1. Kalinu reprezentovali vybrané žiacky všetkých vekových kategórií, Denisa Borošová, Simona Gogorová, Klaudia Hanzelová, Diana Hudecová, Erika Hunková, Michaela Kompasová, Denisa Pinďurová a Kristína Zatlkajová. Prvé stretnutie zakončili dievčatá z Kaliny prehrou 0:2 na sety, keď podľahli dievčatám z GVBN, hráčkam  Volejbalového klubu Prievidza. V druhom stretnutí vyhrali „Kalináčky“ nad dievčatami z Obchodnej akadémie Prievidza 2:0 na sety a z druhého miesta postúpili do okresného finále.

Okresné finále vo volejbale dievčat stredných škôl sa konalo v telocvični Piaristickej spojenej školy Františka Hanáka v Prievidzi v stredu 25.1.2017. Dámy z Kaliny si na svoj účet pripísali jednu prehru s Piaristkami 2:0 na sety a po bojovnom výkone výhru 2:1 na sety proti Stavbárkam zo SOŠ Stavebnej v Prievidzi. V okrese obsadili konečné tretie miesto.

„Našim žiakom a žiačka vyjadrujem poďakovanie za reprezentáciu školy. Ukázali bojovné srde a to je dôležité. Chlapcom chýba prejav sebavedomia a drzosť v tu správnu chvíľu. Dievčatám sa podarilo postúpiť do okresného finále, kde bojovali proti dvom volejbalovým družstvám, mali to ťažké no nezľakli sa a získali bronzové umiestnenie. Keby sa však hralo na krásu tak sú určite na prvom mieste.“