Duálne vzdelávanie (Nestlé Prievidza)

Videoprezentácia odborného výcviku žiakov z odboru pracovník v potravinárstve - výroba trvanlivých potravín študujúcich v duálnom systéme vzdelávania vo firme Nestlé. SÚŤAŽ: PODPOR SVOJ ODBOR

"Čaute, sme študenti na Strednej odbornej škole obchodu a služieb v Prievidzi. Študujeme v duálnom systéme vzdelávania v odbore pracovník v potravinárstve - výroba trvanlivých potravín. Odborný výcvik vykonávame v Nestlé Slovensko v Prievidzi a spoločne Vás prevedieme jednotlivými pracoviskami.

Nachádzame sa v hygienickej sľučke, kde sme povinní vykonávať hygienické úkony, ktoré vychádzajú zo správnej výrobnej praxe. U nás v Nestlé sa stalo symbolom bezpečnosti aj držanie sa zábradlia.

Musíme dbať o to aby surové knedličky, ktoré si sami produkujeme neboli zlepené. Nachádzame sa pri stroji na výrobu granulovaného duchucovadla - to sa na táckach prehrabkáva, aby sa predišlo nepravidelnému rozloženiu. Práve sa pozeráme na triedenie knedličiek na triediacom páse, ktoré sú súčasťou našich výrobkov. 

Toto pracovisko sa volá bujonáreň, kde študenti väčšinu času trávia na koncovke linky. Sme na strane mäkkých bujónov, kde študenti odoberajú už zabalené krabičky a posielajú ich do skladu hotových výrobkov. Priebežne musíme vkladať obaly na bujóny, aby sme predišli zastaveniu linky.

Práve sa pozeráme na študentov, ktorí balia polievky do krabíc. No pre tento účel máme v závode aj automatizované roboty.

V sklade hotových výrobkov vidíme koboty ako ukladajú krabice s hotovými výrobkami na paletu. Úlohou študentov v sklade je obsluhovať koboty.

Ďakujeme za váš čas. Poteší nás, ak sa začleníte do našich radov a budete študovať tento zaujímavý učebný odbor so širokým uplatnením."